Gry online


Nikt nie prowadzi dokładnych badań polskiego rynku gier. Pokryzysowe szacunki specjalistów zajmujących się branżą podają jego wartość pomiędzy 300mln a 500mln złotych rocznie (rynek globalny wart jest ponad 40mld dolarów). Dotyczy to jednak wyłącznie gier pudełkowych w tradycyjnej dystrybucji, pomijając całkowicie segment online. Pewne jest ponad wszelką wątpliwość, że wszystko jeszcze przed tym rynkiem, a dotychczasowe tempo wzrostu, wynoszące kilkanaście procent, może być tylko większe, jako że mamy w tym temacie sporo do nadrobienia względem krajów z czołówki.

Światowy rynek gier online to już obecnie 6,6 miliarda dolarów rocznie oraz prognoza wzrostu na poziomie prawie 17% - to jedna z najszybciej rozwijających się kategorii gier.
O polskim segmencie gier online wiadomo niewiele, nikt go profesjonalnie nie bada, bywa niezauważany czy wręcz pomijany. Co może świadczyć o tym, że ciągle jeszcze jest on w powijakach, ale też jednocześnie najwięcej jest na nim do zdobycia.

RedDragon


graChoć pod własnym szyldem na rynku gier online działamy od sierpnia 2005 roku, to nasze doświadczenia sięgają dalej - prawie samych początków, jakie miała gra RedDragon, pierwsza internetowa gra wieloosobowa w przeglądarce, która pojawiła się na polskim rynku, a jednocześnie jedna z pierwszych na światowym.

W styczniu 2006 roku uruchomiliśmy nowy serwer RedDragona oferujący bezpłatną grę (w miejsce wcześniejszego płatnego). Od tamtej pory cały czas stawiamy na rozwój, staramy się też naprawić wiele błędów poprzedników. Gra notuje stały wzrost ilości graczy. Obecnie zapewnia rozrywkę około 4 tysiącom osób, co jest dobrym rezultatem biorąc pod uwagę, że to zaawansowany produkt dla wyrafinowanego odbiorcy.

Top50 Gry


graWe wrześniu 2007 roku ruszył nasz drugi sztandarowy projekt - toplista Top50 Gry. Po kilku miesiącach była to największa toplista poświęcona grom w Polsce i jedna z największych toplist w ogóle. Wobec upadku jedynej poważnej konkurencji jest też niekwestionowanym liderem w rankingu profesjonalizmu. Top50 Gry, wraz z kolejnymi ulepszeniami i nowymi wprowadzanymi przez nas rozwiązaniami, wyznacza standardy na rynku toplist gier, które niejednokrotnie szybko i bezczelnie są kopiowane przez konkurencję.

Inne projekty


W 2008 roku uruchomiliśmy serwer tools4games.info, udostępniający graczom hosting i rozwiązania dla tworzenia wszelkiego rodzaju dodatków i narzędzi do gier: kalkulatorów, arkuszy, statystyk, optymalizatorów, itd. Obecnie gości on pięć narzędzi, kilka kolejnych jest w różnych fazach tworzenia.

We wszystkich naszych projektach staramy się aktywować użytkowników - z dobrymi grami online nierozerwalnie związana jest silna społeczność, dlatego w naszych realizacjach znaleźć można wiele elementów Web 2.0.
Oryginalnym projektem, nie tylko w skali gier online, jest Ulepsz RD: gracze RedDragona, jako znający grę od wewnątrz najlepiej, zgłaszają pomysły poprawek i ulepszeń, a następnie w dyskusji wartościują je. Te, które przejdą przez sito krytyki i spotkają się z uznaniem - administratorzy realizują i wprowadzają do gry.
RedDragon to także Dracopedia - encyklopedia gry tworzona przez jej graczy. Zawiera nie tylko zasady gry i jej mechanikę, ale także elementy klimatu, a nawet poradniki.