screen Top50 Gry

Toplista


Choć świat dawno zauważył już toplisty i istnieją mocne produkty jak choćby gamesites200.com, czy choćby u naszych południowych sąsiadów toplist.cz, to w Polsce jest to rynek całkowicie zaniedbany i amatorski. Wszystko co istnieje, to strony o bardzo ograniczonych możliwościach, budowane w ramach jednego serwisu toplistowego oraz pewna ilość fatalnej jakości toplist postawionych na gotowych silnikach, zazwyczaj open source, bez jakiejkolwiek modyfikacji, często nawet w warstwie wizualnej.
A zawężając obraz do samego rynku toplist gier, będzie tylko gorzej.

Zasadą działania toplist jest wzajemne, pośrednie reklamowanie się przez jej członków. Zapisując się do toplisty, umieszczają oni na swojej stronie link lub button toplisty i wnoszą oni do niej ruch sieciowy. Toplista z kolei składa się z bannerów członków oraz informacji o nich - wejścia, jakie otrzyma od członków, redystrybuuje do nich z powrotem.

Top50 Gry


Top50 Gier powstało z potrzeby chwili, z braku na rynku przyzwoitej strony, z którą można by nawiązać współpracę. Całość na początku ruszyła bardziej jako eksperyment niż poważny projekt, ale zdobywani lawinowo członkowie i ruch sieciowy prawie od razu to zweryfikowały.

W imię nie wyważania drzwi wielokrotnie już otwartych toplista startując bazowała na skrypcie Aardvark Topsites PHP rozpowszechnianym na licencji GNU General Public License. Stopniowo dodawane były nowe funkcje niedostępne w pierwotnym skrypcie, a całe fragmenty kodu przepisywane dla poprawy wydajności - tak by radził sobie z coraz większą popularnością Top50 Gry.

Największa toplista


Obecnie Top50 Gry w sposób niekwestionowany jest największą toplistą w kraju w tematyce gry. Zapisanych jest grubo ponad 500 różnych stron, wyświetlają one button toplisty ponad 2 miliony razy na dobę, samą toplistę codziennie odwiedza prawie sześć tysięcy unikatowych użytkowników.