screen RedDragon

RedDragon


RedDragon to strategiczna gra online, w której rozgrywka prowadzona jest za pomocą przeglądarki internetowej. Gracz zostaje władcą własnego księstwa, które prowadzi i rozbudowuje, negocjuje i wypowiada wojny.

RedDragon był jedną z pierwszych tego typu gier w Polsce, szybko zdobył ogromną popularność - aktualnie w rozgrywce uczestniczy około ośmiu tysięcy graczy i liczba ta stale rośnie! RedDragon to gra unikalna, wyróżnia się znacznie spośród innych gier online - położono w niej nacisk na dwa aspekty, które inne gry online traktują `po macoszemu` - a dokładnie różnorodność i rozbudowanie rozgrywki oraz grę zespołową.

Najlepsza gra online


RD oferuje graczom praktycznie nieograniczoną ilość możliwych do wykorzystania strategii i zagrań taktycznych, a ponieważ przeciwnikiem zawsze jest inny człowiek, a nie komputer, rozgrywka jest tym bardziej ciekawa i mniej monotonna.
RedDragon jak żadna inna gra kładzie nacisk na interakcję między graczami, to nie jest gra, którą wygrać można samotnie. Trzeba się sprzymierzyć z innymi graczami, stworzyć koalicję. Tylko połączonymi siłami, wzajemnie wykorzystując swoje zalety i maskując słabości, wspomagając się paktami i sojuszami - można wygrać.

System erowy, system turowy


Wygrana oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych, oznacza wpisanie się na zawsze do Panteonu, listy najlepszych graczy RD. Rozgrywka wtedy rozpoczyna się od nowa, a stare konta są zerowane. Jest to kolejna zaleta gry, w której nowi gracze nie są na samym starcie straceni - kiedy skończy się jedna era i zacznie następna, wszyscy startują z tego samego poziomu.

W RedDragonie liczą się umiejętności a nie ilość czasu spędzonego przed komputerem - jest to gra turowa: rozgrywka nie udaje, że jest prowadzona w czasie rzeczywistym, a bardziej przypomina tę znaną chociażby z gier typu `Heroes of Might and Magic`. Pozwala to zniwelować sztuczną przewagę wypracowaną poprzez dużą ilość czasu spędzonego przed komputerem. Nie masz dużo czasu by grać? Tu to nie problem, nie jesteś z tego powodu gorszy od tych, którzy czasu mają więcej!

Zapraszamy więc do założenia swojego księstwa i rozpoczęcia swojej przygody z grą RedDragon już dziś. Więcej o zasadach rządzących światem RedDragona można przeczytać w Instrukcji do gry, a księstwo można założyć wchodząc na stronę główną RedDragona - strategicznej gry online. Zacznij grać już dziś! Powstał również komiks poświęcony grze RedDragon. Można go zobaczyć tutaj - Rednerał - komiks online. Główny bohater, Rednerał, ma plany podboju świata i stara się je realizować.